Galéria Santa Fe

Autor: Peter Frolkovič | 18.3.2007 o 20:15 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  1397x

Keď niekto spomenie slovo galéria v súvislosti s hlavným mestom Nového Mexika, ako prvý zvykne uviesť fakt, že Santa Fe ich má viac ako New York. Teda ak sa počet galérií prepočíta na počet obyvateľov. Bude to aj tým, že v Santa Fe žije menej ako 70 tisíc obyvateľov, ale ja aj tak dnes chcem písať o iných ako tých 200 galériach, do priestorov ktorých tu môžte na prechádzke mestom vstúpiť. O tých, ktorými sa môžte prechádzať a pritom ostať naďalej na čerstvom vzduchu.

Teploty včera v Santa Fe vystúpili citeľne nad 20 stupňov, ale pocit jari, aký som si sem na zajtrajšiu konferenciu priniesol z Európy, sa tu nedostavil. Po chvíli si človek uvedomí, čím to je - nenájdete tu v týchto dňoch jediný zelený alebo rozkvitnutý strom či krík.

DSC08230.jpg

Pomenovanie galéria môžte použiť v mnohých súvislostiach a určite sa hodí i na túto pasáž, ktorá lemuje najstaršiu verejnú budovu v USA - sídlo guvernérov od roku 1610. Dnes tu miestne obyvateľstvo ponúka pre turistov svoje ľudové výrobky.

DSC08213.jpg

Niekedy padlo dobre prechádzať sa v chládku, ktoré poskytujú takéto zastrešené korzá.

DSC08200.jpg

Spod ich úkrytu môžte sledovať i najstarší kostol v USA - San Miguel Mission, ktorý v roku 1610 pomáhali Španielom postaviť Indiáni. Môžte, ale nemusíte.

DSC08252.jpg

Jedno z najkrajších zastrešených miest sme našli na mieste, kde by sme ho čakali najmenej - na miestnom úrade.

DSC08237.jpg

V sobotu ani tu neúradujú.

DSC08232.jpg

Včera podvečer bol vzduch ešte stále natoľko vyhriaty slnkom, že sa nezáväzné rozhovory na terase reštaurácie Upper Crust Pizza dali viesť len v ľahkom svetri. Reč je ešte stále o mesiaci marec.

DSC08277.jpg

Dnes, aj keď je nedeľa, začínajú pracovné povinnosti. Prvé sústredené rozhovory s ostatnými účastníkmi konferencie, kedy už vám nesmie byť jedno, o čom rozprávate, či starostlivá príprava zajtrajšej prednášky. Hoci toto sú práve chvíle a miesta, kedy vás práca baví najviac, ako napríklad včerajší podvečer na verande nášho hotela.

DSC08271.jpg

 

foto: Detailyfoto: Detaily
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Jaroslav Rumpli

Kočnerovi kamaráti sa pretekajú v jeho zapieraní

Pre čo iné než pre prachy by niekto za takýchto okolností zotrvával vo funkcii.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Bugár nie je idiot, názory mení na počkanie

Predseda Mosta sa chystá na ďalšiu otočku.


Už ste čítali?