Ako to včera na ceste do Santa Fe naozaj bude

Autor: Peter Frolkovič | 17.3.2007 o 20:48 | Karma článku: 3,87 | Prečítané:  2537x

Toto je logické pokračovanie článku Ako som zajtra docestoval do Santa Fe. Všetko išlo za posledných 36 hodín podľa plánu, takže vzrušenie hľadajte v iných príspevkoch.

Ako som zajtra docestoval do Santa Fe - 1. časť 

Podľa cestovného poriadku ako prvý spoj na linke Seckenheim (Nemecko) - Santa Fe (Nové Mexiko, USA) je uvedená električka číslo 5. Prišla presne podľa plánu o 9:21.

DSC08144.jpg

Aj vlak z Mannheimu na letisko do Frankfurtu šiel puntičkársky podľa toho istého cestovného poriadku.

Vlak je to vpravo na obrázku.

DSC08146.jpg

Než sme mohli s kolegom prestúpiť na ďalší dopravný prostriedok, čakali nás predtým dlhé procedúry.

Kedysi sa plastikové sáčky, do ktorých sú povinní cestujúci zabaliť všetky nádobky s málo tuhým obsahom do 100ml, rozdávali pred kontrolou zadarmo. Dnes vo Frankfurte z toho majú novinové stánky výnosný kšeft - jedno euro za kus.

DSC08147.jpg

Kontroly pred vstupom do lietadla sú prísne. Doslovne a ručne vás ošacujú, nenechajú na vašom tele jediný neprebádaný kúsok, osobné kontroly prebehnú až dvakrát. Mňa na prvej dokonca vyzuli z topánok a odniesli ich niekam preč, nechajúc ma niekoľko minút na letisku bosého.

Konečne sme sa prebojovali k nášmu ďalšiemu hromadnému dopravnému prostriedku (skoro 400 pasažierov).

DSC08149.jpg

Mali sme šťastie na miestenky, dostali sme dve sedadlá pri okne, ďaleko od motorov. Nasadil som si okamžite sluchátka a skontroloval kanál číslo 9 - informácia z internetu sedela, hral Eric Clapton pesničku Wonderfull tonight.

Prvá polovica letu prebehla v pohode, aj zásluhou štedrej obsluhy letušiek Lufthansy a mojej neostýchavosti. Nevraviac, že mne v lietadle chutí.

DSC08150.jpg

Najkrajší zážitok som mal, keď po skončení kresleného filmu Happy Feet o tučniakoch, ktorí brázdili snehové pláne a kĺzali sa z ľadových kopcov, sme vyzreli von oblokom a naskytol sa nám nádherný pohľad na Grónsko hlboko pod nami.

DSC08151.jpg

A ešte raz.

DSC08153.jpg

Druhá polovica letu už bola zdĺhavá, ale raz sa všetko musí skončiť.

Na procedúry cez imigračné a colné úrady na letisku v Denveri som bol obzvlášť zvedavý. Všetky inštruktáže, ktoré vám poskytnú predtým budia dojem, že už malá chybička môže spôsobiť obrovské problémy. V lietadle nám premietli názorné video, ako vyplniť biely papierik pre návštevníkov s vízami. Číslo 1 musíte písať ako I, sedmičku prosím bez sukničky! A obzvlášť pozor pri štvorke, aby sa nepodobala na 7. Opravy preklepov nie sú povolené, všetko treba znova prepísať.

Dávam aspoň jeden ilustračný záber z priestorov pred vstupnou kontrolou, ktorý nie je z letiska v Denveri. Nápisy so zákazmi fotografovania a video záznamov sa tentoraz nedali prehliadnuť, pre neposlušných hrozila pokuta 40 dolárov.

zastavy.jpg

Kontrola prebehla bez najmenších problémov. Kolegov papierik zobrali úradníci aj s preklepmi.

Cesta sa v tomto momente ešte neskončila. Čakali nás 3 hodiny čakania v letiskovej hale Denveru a nakoniec exotický let lietadielkom Beach 1900D pre 19 cestujúcich a dve vrtule, kde druhý pilot robil zároveň i jedinú letušku.

lietadlo.JPG

Dorazili sme na náš hotel v Santa Fe neskoro večer.

Dnes ráno som už stihol obhliadnuť blízke historické námestie, fotky nájdete na tejto adrese:

Santa Fe, Historic Plaza, Saturday morning

Pokračovanie čoskoro.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Jeden chodí v noci len, druhý na svitaní

Tandem Pellegrini - Fico nešliape jedným smerom.


Už ste čítali?